HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yazdığı kitaptan uyarlanan tiyatro oyununu seyretmeye giden eşi Dilek  İmamoğlu  hakkında açıklama yapan Ekrem İmamoğlu’nun sözlerine İstanbul Medeniyet Üniversite

haber7
0

Hakkındaki ‘terör’ suçlamaları nedeniyle tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş ın yazdığı kitaptan uyarlanan tiyatro oyununda buluşan Kemal Kılıçdaroğlu nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu , Ekrem  İmamoğlu  nun eşi Dilek  İmamoğlu  , Canan Kaftancıoğlu ve Selahattin Demirtaş ın eşi Başak Demirtaş oyunu izlemiş ve birlikte poz vermişlerdi.

İMAMOĞLU MASTERI OLAN DOKTORASI OLAN BİR TÜRK KADINI DEMİŞTİ Eşinin bu karelerde yer alması ile ilgili soruyu cevaplayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem  İmamoğlu  şu sözleri söylemişti:

"Benim eşim , iyi eğitim almış , üniversite bitirmiş , masteri olan doktorası olan bir Türk kadını. Benim eşim , nereye gideceğini bilir. Kadınların bir kitap üzerinden bir oyunu izlemesi , sürece katkı sunmasını çok olgun bir tavır olarak görüyorum. Destekliyorum da. Eşimin de başta olmak üzere , bana soracak halleri yok. Keşke bu kadınların yaptığına 10-15 kadın daha eklense."

PROF. DR.  Oktav  TEPKİ OLARAK PROFİLİNDEN ÜNVANINI SİLDİ

İstanbul Medeniyet Üniversitesi nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Özden  Zeynep  Oktav ise  İmamoğlu  nun bu sözleri üzerine dikkat çeken bir  tepki  gösterdi.  Oktav  profilinde yer alan unvanı  İmamoğlu  nu protesto amacıyla sildiğini açıklayarak  "Ekrem  İmamoğlu  nun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =