Turkcell  Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk , Türkiye'nin otomobilinin GSMA Mobil Dünya Kongresi'nde yer alacağını belirterek , "Barcelona'ya arabamızı

haber7
0

Turkcell , Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barbaros Yiş , Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk ve Yeni Teknolojiler Hukuku Yöneticisi Gökçe Çobansoy Hızel in katıldığı toplantıda , yapay zeka çalışmalarında uyacağı yedi ilkeyi açıkladı.

Turkcell , yedi maddelik "Yapay Zeka İlkeleri" ile iş süreçlerinde kullandığı ve geliştireceği teknolojilerin etik ve sorumlu şekilde kullanılacağına dair taahhütlerini duyururken , toplantı kapsamında Turkcell in geliştirdiği yapay zeka uygulamalarından örnekler de yer aldı.

Verilen bilgiye göre Yapay Zeka İlkeleri; "Çevre ve İnsan Odaklıyız" , "Profesyonel Olarak Sorumluyuz" , "Veri Gizliliğini Gözetiriz" , "Şeffafız" , "Güvenliği Esas Alırız" , "Adil Davranırız" , "Daha İyi Bir Gelecek için Paylaşır ve İş Birliği Yaparız" başlıklarını taşıyan yedi maddeden oluşuyor.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barbaros Yiş , konuşmasında yapay zekanın gelişim süreçleri hakkında bilgi vererek , şunları kaydetti:

"Çok hızlı bir değişim yaşıyoruz. Yapay zeka ne verilirse onu öğrenen bir çocuk gibi ,  Turkcell  olarak ona iyiliği , insanlığa faydalı şeyleri öğreteceğiz. Yapay zeka alanında alınacak çok yol var ve köklü değişimler göreceğiz. Yapay zeka 2022 yılında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =