Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ,  Kamu  bankalarının iş dünyasının  rahat  bir  nefes  almasını sağlayan uygulamalarının , bu yılda da firmaların talep ve beklentilerinin çözümüne katkı sağlayacağını

haber7
0

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan "Bankacılık Söyleşileri" kapsamında , bankacılık sektörü , Türkiye ekonomisi ve Halkbank ın performansına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

 

Geçen yıl Halkbank ın yurt genelinde bin şubesi ve 20 bin çalışanıyla sürdürdüğü hizmetlerini daha da ileri taşıdığını belirten Arslan , 2019 un üçüncü çeyreği sonunda , toplam kredilerinin 391 ,9 milyar TL olarak gerçekleşen bankanın nakdi kredilerinin içinde KOBİ kredilerinin payının yüzde 38 ,7 olduğunu söyledi.

Arslan , aktif büyüklüğünün aynı dönemde bir önceki yılsonuna göre yüzde 17 ,2 artışla 443 ,5 milyar TL ye yükselen Halkbank ın yılın dokuz ayında toplam mevduatının 284 milyar TL olarak gerçekleştiğini bildirdi.

 

 

"Ekonomimiz dışsal etkilere karşı daha dirençli hale geldi"

Osman Arslan , Türkiye ekonomisinin 2019 yılı performansını , ekonomi yönetimlerinin piyasa düzenleyici ve denetleyici rolünün önemine dair çarpıcı bir örnek olarak değerlendirdi.

Dünyanın önde gelen merkez bankalarının , geçen yıl boyunca parasal genişleme hızlarına yön verecek politikalar geliştirdiklerini belirten Arslan , bir yandan küresel ticareti düzenlemeye yönelik müzakereler sürerken , birçok ülkedeki merkez bankalarının da piyasa beklentileri doğrultusunda faiz indirimleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =