İranlı  İç Siyaset Uzmanı ve Ekonomist Nevid Cemşidi , Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının düşürülmesinin , İran'ın uluslararası kamuoyunda işlerini zorlaştırdığını ve  Daha   fazla   baskıyla   karşı  k

haber7
0

Cemşidi , düşürülen yolcu uçağının İran kamuoyuna yansımalarıyla ilgili AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

 

 

 Ülkenin halihazırda iyi bir durumda olmadığını vurgulayan Cemşidi , Kasım Süleymani nin öldürülmesinin ardından yaşanan gelişmeler ve uçağın düşürülmesi hadisesiyle durumun  Daha  kötü bir hal aldığını belirtti. 

İranlı uzman , ülkedeki itiraz seslerinin son gelişmelerin ardından  Daha  da yükseldiğine dikkati çekerek , "Yolcu uçağının düşürülmesi faciası İran ın uluslararası kamuoyunda işini  Daha  da zorlaştırdı ve  Daha   fazla   baskıyla   karşı   karşıya  kalmasına yol açtı." ifadelerini kullandı. 

 

 

Batı nın gelişmeler karşısında endişe duyduğunu , "İran ın kasıtlı vurmadığı" yönündeki açıklamalarına rağmen dünya genelinde kaygıya neden olduğunu vurgulayan Cemşidi , şöyle devam etti:

"Teknik açıdan askeri mekanizmayı idare edemeyen bir rejimin , daha gelişmiş füzelere sahip olmasının mantıklı bir şey olup olmadığı tartışılıyor. Dünya bunun karşısında birlik içinde hareket edecektir.  Daha  tehlikeli silahların liyakatsiz insanların eline geçmemesi için adım atacaktır. Bu sadece nükleer silah değil füze programı konusunda da adım atmalarını beraberinde getirecektir. " 

Cemşidi , bir yolcu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =