İranlı  İç Siyaset Uzmanı ve Ekonomist Nevid  Cemşidi  , Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının düşürülmesinin , İran'ın uluslararası kamuoyunda işlerini zorlaştırdığını ve daha fazla baskıyla karşı k

haber7
0

Cemşidi , düşürülen yolcu uçağının  İran  kamuoyuna yansımalarıyla ilgili AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

 Ülkenin halihazırda iyi bir durumda olmadığını vurgulayan Cemşidi , Kasım Süleymani nin öldürülmesinin ardından yaşanan gelişmeler ve uçağın düşürülmesi hadisesiyle durumun daha kötü bir hal aldığını belirtti. 

İranlı  uzman  , ülkedeki itiraz seslerinin son gelişmelerin ardından daha da yükseldiğine dikkati çekerek , "Yolcu uçağının düşürülmesi faciası  İran  ın uluslararası kamuoyunda işini daha da zorlaştırdı ve daha fazla baskıyla karşı karşıya kalmasına yol açtı." ifadelerini kullandı. 

Batı nın gelişmeler karşısında endişe duyduğunu , "İran ın kasıtlı vurmadığı" yönündeki açıklamalarına rağmen dünya genelinde kaygıya neden olduğunu vurgulayan  Cemşidi  , şöyle devam etti:

"Teknik açıdan askeri mekanizmayı idare edemeyen bir rejimin , daha gelişmiş füzelere sahip olmasının mantıklı bir şey olup olmadığı tartışılıyor. Dünya bunun karşısında birlik içinde hareket edecektir. Daha tehlikeli silahların liyakatsiz insanların eline geçmemesi için adım atacaktır. Bu sadece nükleer silah değil füze programı konusunda da adım atmalarını beraberinde getirecektir. " 

Cemşidi , bir yolcu uçağının tespit edilmemesi ve füzeyle vurulmasının ,  İran  hava sahasının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =