İHH  İnsani Yardım Vakfı , hayırseverlerin destekleriyle  2019  yılında 8 farklı ülkede ihtiyaç sahibi Kur’an-ı  Kerim  öğrencilerine 22 bin 450 adet Kur'an-ı  Kerim   dağıtımı  gerçekleştirdi.

haber7
0

Kur an-ı Kerim’in imkânsızlıklar yüzünden çok az bulunduğu Afrika ülkelerinde , her şeye rağmen Kur’an eğitimine büyük önem veriliyor. Kur’an Kursları’nda bulunan kitapların da yıpranmış olması , eğitim sorununu daha da büyütüyor. Afrika’da ve dünyanın diğer coğrafyalarında bu gibi nedenlerle Kur’an-ı Kerim’e mushaf olarak ulaşamayan çocuklar ve yetişkin Müslümanlar , özellikle Afrika ülkelerinde ayetleri Luh adı verilen tahtalara yazıp Kur’an-ı  Kerim  öğrenmeye ve hafız olmaya çalışıyor.

Afrika ile diğer ülke ve bölgelerdeki bu ihtiyacı gidermek için çalışmalarını sürdüren  İHH  İnsani Yardım Vakfı ise  Kur  an-ı Kerim’i olmadığından dolayı eğitimlerini tahtalar üzerinde devam ettiren hafızlık öğrencilerine hayırseverlerin destekleriyle  Kur  an-ı  Kerim  yardımlarında bulunuyor. Bu kapsamda  İHH  ,  2019  yılı içerisinde Çad , Etiyopya , Gana , Gine , Nijer , Ruanda , Sudan ve Suriye’de toplamda 22 bin 450 adet  Kur  an-ı  Kerim   dağıtımı  gerçekleştirdi. Çad’da dağıtılan 2 bin 650 Kur’an-ı  Kerim  ise Fransızca mealli olarak dağıtıldı.  İHH  ayrıca Malavi’de görme engelli 15 Kur’an Kursu öğrencisine de kabartmalı Kur’an-ı  Kerim  dağıttı.

HAFIZLIK ÖĞRENCİLERİ ZORLANIYORDU

Dağıtım yaptıkları ülkelerdeki camilerde  Kur  an-ı Kerim’in çok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =