Uluslar arası piyasalarda ürün fiyatlarının gerilemesi ve dolardaki düşüş , motorinde indirimi gündeme getirdi. Motorinde , bu gece 22-23 kuruş indirim bekleniyor. Devletin , “eşel mobil” uygulaması gereğince &Ou

haber7
0

ABD ile İran arasında yaşanan gerilim ve jeopolitik riskler uluslar arası piyasalarda ürün (motorin ve benzin) ,Brent petrol ve yurt içinde dolar kurunu artırmıştı. Motorinin , 6 Ocak’ta uluslar arası piyasalarda tonu 630 dolara kadar çıktı. Aynı günlerde Brent petrol , 70 doları aştı. 

ABD ile İran arasındaki gerilimin ve risklerin azalması piyasaları rahatlattı. Motorinin ton fiyatı , 585 dolara kadar indi. Brent petrol de 64 dolar düzeyinde işlem görüyor.

Uluslar arası piyasalarda benzin fiyatı da düştü. Benzinin tonu , 6 Ocak’ta 627 dolardı. 15 Ocak itibarıyla 609 dolara kadar indi.

MOTORİNDE İNDİRİM

Ürün fiyatlarının gerilemesi ve dolardaki düşüş motorinde 22-23 kuruş indirimi gündeme getirdi. Devletin , “eşel mobil” uygulaması gereğince ÖTV’den (KDV dahil) 26 kuruş alacağı bulunuyor. Bu gece , 23 kuruşu düşmesi öngörülüyor. Devletin , 3 kuruş alacağı kalacak. Pompa fiyatların “şimdilik” sabit kalacak.

Benzinde indirim var mı? Uluslar arası piyasalarda fiyatı düşüyor. Ancak , indirim için gerekli koşullar henüz oluşmadı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =