Etiketler:

 Almanya  ,  Çin  ile ilişkilerini daha da derinleştirmek için siyasetçi ve şirketlerin üst yöneticilerinden oluşan 'elit' bir girişim başlattı.

haber7
0

Çin , yapay zeka ve 5G gibi teknolojide attığı adımlar ve "Tek Kuşak Tek Yol" projesi ile ekonomik ve siyasi alanda küresel bir güç olma yolunda ilerlerken , Almanya da bu ülke ile ilişkilerini daha da derinleştirmek için siyasetçi ve şirketlerin üst yöneticilerinden oluşan "elit" bir girişim başlattı.

Kar amacı gütmeyen "China-Bridge (Çin-Köprü)" adlı girişim , 1952 de ABD ile  Almanya  arasındaki dostluğu artırmak için kurulan ve politikacılar , iş dünyası , bilim dünyası ve medya temsilcilerinden oluşan 500 karar vericiye sahip "Atlantic-Bridge (Atlantik-Köprü)" girişimini model aldı.

DİYALOG KANALLARI OLUŞTURMAK

Girişimin amacı , günlük siyasi işlerden daha çok , iki ülkenin vatandaş ve kurumları arasında diyalog kanalları oluşturmak olarak açıklandı.

"China-Bridge"nin başkanlığını Hristiyan Sosyal Birlik Partili (CSU) eski İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich in yapacağı belirtildi.

Friedrich , yaptığı açıklamada , Çin in , içinde yaşanan yüzyılı şekillendiren küresel güçlerden biri olacağını vurgulayarak , "Almanya nın Çin ile iş dünyasının , politikacıların ve sivil toplumun liderliğinde bir diyaloğa ihtiyacı var." ifadesini kullandı. Friedrich , girişimin Çin e karşı bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =