İran  yönetimi düşen Ukrayna uçağıyla ilgili tutuklamalar olduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanı  Ruhani  ise skandalla ilgili Devrim Muhafızları Ordusu’nu işaret etti.

haber7
0

İran Cumhurbaşkanı Hasan  Ruhani  ,  İran  Devrim Muhafızları Ordusu’na (DMO) ait bir hava savunma sistemi tarafından yanlışlıkla düşürüldüğü kabul edilen Ukrayna Havayolları’na ait uçağa ilişkin yaptığı açıklamada kazaya ilişkin “Affedilemez hata” ifadelerini kullandı.  İran  devlet televizyonuna göre , başkent Tahran’da konuşan  Ruhani  , “Uçağın düşmesinde sıra dışı bir durum olduğuna ihtimal verdiğimde , uçağın nasıl düştüğüyle ilgili incelemenin en kısa sürede bitirilmesini istedim. Affedilmeyecek bir hatanın olduğu belli olunca da konunun ivedilikle kamuoyuyla paylaşılması talimatını verdim.” dedi.

KİME DOKUNURSA DOKUNSUN

Ruhani , “Söz veriyorum , hükümet , bu konunun açıklığa kavuşturulmasının takipçisi olacaktır. Yargı Erki Başkanlığı , üst düzey bir hakimin başında olduğu özel bir mahkeme kurmalıdır. Bu , sıradan bir dosya değildir ve tüm dünyanın gözü bu mahkeme üzerinde olacaktır.” ifadelerini kullandı.  Ruhani  , “Halkımız bu olayda kimlerin ne kadar hatası ve sorumluluğu olduğunu bilmek istemektedir. Ucu kime dokunursa dokunsun , sorumluların cezalandırılmasını istemektedirler” ifadelerini kullandı.  Ruhani  hükümetinin uçağın düşme sebebiyle ilgili  İran  Devrim Muhafızları Ordusu (DMO)tarafından geç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =