İspanya'nın Tarragona bölgesinde bir sanayi tesisinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamada 1 kişinin öldüğü , 6 yaralı ve 1 kayıp olduğu bildirildi. Yetkililer bölgeden uzak durulması çağrısı yapark

haber7
0

İspanya nın doğusundaki Tarragona kentindeki petrokimya endüstri bölgesinde meydana gelen patlamada 1 kişinin öldüğü , 1 işçinin kaybolduğu , 6 işçinin de yaralandığı bildirildi.

Sivil Koruma kurumundan verilen bilgilerde , patlamanın etkisiyle çevredeki bir binanın yıkıldığı , enkaz altında kalan bir kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.1 İŞÇİ KAYIP , 6 İŞÇİ YARALI

La Canonja adlı petrokimya şirketinde meydana gelen patlamanın olduğu bölgeye giden Katalonya Özerk Hükümeti İçişleri Bakanı Miquel Buch da ölen kişinin dışında 1 işçinin kayıp olduğunu ayrıca 2 si ağır 6 işçinin de yaralı bulunduğunu söyledi.

Buch , patlama sonrası çıkan yangının itfaiye ekiplerince bu gece söndürülmesini beklediklerini kaydetti. Tarragona nın bağlı olduğu Katalonya özerk yönetimi tarafından bölgeye çok sayıda itfaiye ve  acil  yardım ekibi gönderildi. Katalonya Özerk Hükümet Başkanı Quim Torra da çalışmaları yerinde takip etmek için Tarragona ya gitti.

Patlamanın gerçekleştiği şirketin ,  İspanya  da polimer üretimi için kullanılan , yılda 140 bin ton üretim kapasitesine sahip etilen oksit işleyen tek endüstri olduğu belirtildi.

"ACİL DURUM" İLAN EDİLDİ

Patlamanın ardından "Acil Durum" ilan eden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =