Çeşitli nedenlerle bankalardan kredi çekemeyen emeklileri dolandıran suç  şebekesi  , Ankara ve Kırşehir'de düzenlenen operasyonla çökertildi. Operasyonda gözaltına alınan 10 şüpheliden 5'i tu

haber7
0

Çeşitli nedenlerle bankalardan kredi çekemeyen emeklileri dolandıran suç  şebekesi  , Ankara ve Kırşehir de düzenlenen operasyonla çökertildi. 

 

 

Ankara Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri , bankalardan kredi çekemeyen çok sayıda emeklinin dolandırdığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Paraya ihtiyacı olup bankaların kredi vermediği birçok kişinin sokaklarda , otobüs duraklarında ve sosyal medyada yer alan "kolay kredi" ilanlarındaki telefon numaralarını arayarak tuzağa düşürüldüğü belirlendi. 

 

 

Kendilerini arayanlardan ilk şart olarak kapora ve komisyon ücreti talep eden şüphelilerin , başvurudan önce nakit para aldıkları kişilere yüksek meblağlı senet imzalattıkları tespit edildi.

Daha sonra imzalattıkları bu senetleri kredi çıkmadığı halde icraya veren şüphelilerin , mağdurların evlerine ve maaşlarına icra takibi başlattıkları ortaya çıktı.

Kimi mağdurlar polise verdikleri ifadelerinde , evlerine ve maaşlarına gelen icralar nedeniyle yuvalarının dağıldığını anlattı.

Maaşlarının tamamının kesilebilmesi için emeklilere muvafakat imzalatılıp icra takibine başlandığı belirlenirken , bu arada çekeceği kredi ile evlilik hayalleri kuran bazı mağdurların da parasız kaldıkları için evlenemediği öğrenildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =