Genelkurmay   Başkanı  Orgeneral Yaşar  Güler  , düzenlenen NATO  Genelkurmay  Başkanları toplantısı kapsamında gittiği Belçika'nın başkenti Brüksel'de  ABD   Genelkurmay   Başkanı  Orgeneral Mark Milley ile görüş

haber7
0

Genelkurmay  Başkanı  Orgeneral Yaşar Güler , düzenlenen NATO  Genelkurmay  Başkanları toplantısı kapsamında gittiği Belçika nın başkenti Brüksel de  ABD   Genelkurmay   Başkanı  Orgeneral Mark Milley ile görüştü. 

 

 

ABD  Genelkurmay  Başkanlığı Sözcüsü Albay DeDe Halfhill , yaptığı yazılı açıklamada , "Genelkurmay  Başkanı  Orgeneral Mark Miller , bugün Brüksel de Türkiye  Genelkurmay   Başkanı  Orgeneral Yaşar Güler ile görüştü. İki komutan  Suriye  deki güvenlik durumu ve bölgede Türk-Amerikan iş birliğinin önemini ele aldı.  ABD  Türkiye ile iki stratejik ilişkilerine değer veriyor." değerlendirmesinde bulundu. 

NATO üyesi 29 ülkenin  Genelkurmay  başkanları , ittifakın gündemindeki önemli konuları görüşmek üzere Brüksel de bir araya geldi. İki gün sürecek toplantıya NATO Askeri Komite  Başkanı  Orgeneral Stuart Peach başkanlık ediyor.

 

 

Toplantının ana gündem maddelerini , NATO nun savunma ve caydırıcılık kabiliyeti , Irak eğitim misyonu , Afganistan daki Kararlı Destek Misyonu , KFOR olarak bilinen Kosova daki barış gücü , Rusya ve ortaklarla ilişkiler oluşturuyor.Yaşar Güler Mark Milley

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =