Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde yüksek kesimlerde bulunan ve kar yağışı sonrası kapanan 30 dağ köyü  yolu  , karla mücadele ekiplerinin iki gün süren aralıksız çalışmasıyla  ulaşıma  açı

haber7
0

Ağrı nın Doğubayazıt ilçesinde yüksek kesimlerde bulunan ve kar yağışı sonrası kapanan 30 dağ köyü  yolu  , karla mücadele ekiplerinin iki gün süren aralıksız çalışmasıyla  ulaşıma  açıldı. 

 

 

Doğubayazıt İlçe Özel İdare ekipleri , ilçenin yüksek kesimlerinde bir süredir etkili olan kar ve tipinin  ardından  kapanan köy yollarını  ulaşıma  açmak için çalışma başlattı.

Özellikle 2 bin ve üzeri rakımlı dağ köylerinde hummalı çalışma yürüterek 7 iş makinesiyle karla mücadele seferberliği başlatan ekipler , iki gün süren çalışma sonucu Balık Gölü ve Tendürek Dağı çevresindeki yer yer kar kalınlığı 50 santimetreyi bulan 30 köy yolunu  ulaşıma  açtı.

 

 

İş makinesi operatörü Fecri Bayram , AA muhabirine , ilçe merkezine çok uzakta olan dağ köylerinde çetin kış şartlarının hakim olduğunu söyledi.

KAR KALINLIĞI 50 SANTİMETREYİ BULDU

Söz konusu köy yollarının yükseklikleri nedeniyle kışın sürekli kapandığını aktaran Bayram , "İki gün önce yağan karla bu bölgedeki köylerimizin yolları  ulaşıma  kapandı. İki gündür arkadaşlarımızla kar kalınlığının 50 santimetreyi bulduğu yolları açmak için canla başla çalışıyoruz. Görevimizi tamamlayıp gönül rahatlığıyla evimize döneceğiz." dedi.

Yığınçal ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =