Eski Kanada Başbakanı Stephen Joseph Harper ,  Orta  Doğu’daki sorunların barışla çözülmesinin , İran’daki rejimin değişmesine bağlı olduğunu söyledi.

haber7
0

Eski Kanada Başbakanı Stephen Joseph Harper ,  Orta  Doğu’daki sorunların barışla çözülmesinin , İran’daki rejimin değişmesine bağlı olduğunu ifade etti.

 

 

Yeni Delhi deki küresel zorluklarla ilgili uluslararası bir konferansta konuşan Harper ,  İran  ın kasıtlı olarak sivil bir uçağı düşüreceğine inanmadığını ancak bunun olabileceğini bildiği halde , normal sivil hava trafiğine izin verdiğini kaydetti. Harper , "Bu size rejimin doğası ve öncelikleri hakkında bir şeyler söylüyor." dedi.

 "İRAN DA BİR DEĞİŞİKLİK GÖRMEMİZ GEREK"

Stephen Joseph Harper , şunları kaydetti:

 

 

"Orta  Doğu  da barışı göreceksek  İran  da bir değişiklik görmemiz gerek. Bölgede giderek artan sayıda devlet görüyorum. Sünni Arap monarşilerinde , giderek daha fazla birlikte çalışma , ortak bir gelecek ve ortak çıkarlar için birliktelikler var. Ancak sadece tek bir devlet , dini fanatizme , Yahudi karşıtlığına ve bölgesel emperyalizme dayanıyor. Ukrayna uçağının düşürülmesinin ardından  İran  daki protestoların ülkeyi daha iyi bir yörüngeye oturtabileceğini umuyorum. Bence bu  Orta   Doğu  daki sorunların çözümü için temel oluşturabilir. Bunları kesinlikle öyle bir gecede bulup söylemiyorum , ancak İran’ın doğasında bir değişiklik olmadan  Orta   Doğu  nun kargaşadan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =