ABD   Hava   Kuvvetleri  Chicago’da bulunan üssüne Saleha Jabeen adındaki  Müslüman   kadın   din   görevlisi  görevine başladı.

haber7
0

Dini rehber Saleha Jabeen  Hava  kuvvetlerinin Chicago’da üssüne bulunan Katolik İlahiyat Birliği’nde teğmen olarak görevlendirildi.

 

 

Saleha Jabeen böylelikle  ABD  Savunma Bakanlığı’ndaki ilk  kadın  Müslüman dini rehber olarak göreve başladı.

Jabeen , “ABD’ye ilk olarak 14 yıl önce uluslararası bir öğrenci olarak geldim ,” dedi. “Kurumsal dünyada çalışacağımı ve etki yaratacağımı düşündüm.” ifadelerini kullandı.

 

 

Forum Usa da yer alan habere göre; Kardeşi  ABD  ordusuna katılınca kurumsal firma düşüncesinden vazgeçen  kadın  dini rehber “Kardeşim ilham kaynağım oldu , Onun bağlılığı ve askeri kariyerini görünce ben de orduya katılmak istedim. Silahlı kuvvetlerdeki barışçıllığın önemini fark ettim.” ifadelerini kullandı.

Savunma Bakanlığı’nın farklı dine mensup kişileri bünyesinde barındırdığını belirten Saleha Jabeen ‘’Sadece Müslümanlar için değil , tüm inançlardan insanlar için büyük bir gün. Müslüman  kadın  bir  din  görevlisinin atanması gurur verici ve büyük bir onur ‘’ ifadelerini kullandı.

Hindistan kökenli Jabeen ,  Hava  Kuvvetleri’nin Alabama eyaletinin Montgomery şehrinde eğitimlerini tamamladı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =