Derya Matraş ,  Facebook  OrtaDoğu , Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı oldu

haber7
0

Facebook , 2015 yılından beri şirketin Türkiye Ülke Direktörlüğünü üstlenen Derya Matraş’ın OrtaDoğu , Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcılığı pozisyonuna atandığını duyurdu. Bu rolle birlikte , Derya Matraş şirket bünyesindeki  Facebook  , Instagram , WhatsApp ve Messenger gibi uygulamaların bölgedeki faaliyetlerinden sorumlu olacak ve şirketin bölgedeki ekonomik ve sosyal etkisini artırmak için çalışacak.

 

 

 

Matraş , aynı zamanda Türkiye’deki ülke direktörlüğü rolüne de devam edecek.  Facebook  Avrupa , OrtaDoğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn , “Hızla büyüyen OrtaDoğu , Afrika ve Türkiye bölgesi  Facebook  için önemli bir pazar konumunda.

Kariyerinin büyük bir bölümünde gelişmekte olan pazarlara yönelik yönetim rolleri üstlenen Derya’nın engin deneyimi ve öncü ruhu , insanları bir araya getirme ve topluluk oluşturma misyonumuzu devam ettirirken bu eşsiz çeşitlilikteki bölgede daha fazla etki ve değer sağlamamıza da yardımcı olacak” dedi.

 

 

Büyüme ve istihdam vurgusu

Facebook’taki yeni rolüyle ilgili heyecanını dile getiren Matraş , “Büyük bir büyüme potansiyeline sahip bir ülke olarak Türkiye’nin  Facebook  için önemini her fırsatta ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =