Polonya'da kuş gribi (H5N8) nedeniyle  100   binden  fazla kümes hayvanının  itlaf  edildiği açıklandı. Kuş gribi dolayısıyla Japonya , Çin , Güney Kore , Singapur , Hongkong ve Güney Afrika Cumhuriyeti , Polonya'dan k

haber7
0

Polonya Veterinerlik Ofisi tarafından yapılan açıklamada , H5N8 virüsünün hızla yayıldığı ve bunun engellenmesi için  100   binden  fazla kümes hayvanının  itlaf  edildiği belirtildi.

 

 

Virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla kümes hayvanı yetiştiricilerine kurallara uyulması çağrısı yapıldığı kaydedildi.

Kuş gribi dolayısıyla , Japonya , Çin , Güney Kore , Singapur , Hong Kong ve Güney Afrika Cumhuriyeti , Polonya dan kümes hayvanı ve yumurta ithalatını tamamen durdururken , Birleşik Arap Emirlikleri , Ukrayna ve Beyaz Rusya ise çeşitli kısıtlamalar getirdi.

 

 

Polonya medyasında yer alan haberlere göre de Avrupa Birliğinde kümes hayvanlarının 2 ,5 milyon ton ile yaklaşık yüzde 17 sinin Polonya da üretildiği ve kuş gribi dolayısıyla Polonya nın birlikteki pozisyonunu kaybedebileceği ortaya kondu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =