Türkiye'nin Libya'da bulunmasının önemini anlatan Terör ve Güvenlik Uzmanı  Yusuf   Alabarda  , "Türkiye müdahil  olmasaydı   Hafter   hükümeti   ezip  geçecekti" dedi. "Diplomasiye önem

haber7
0

Libya nın içinde bulunduğu son durum dünya kamuoyunun gündeminde. Birçok ülke ateşkes çağrısı yaparken , masadaki başrollerden biri olan Türkiye de çalışmalarını yoğun diplomasi ile yürütüyor. Ayrıca , Ankara nın Libya nın talebi üzerine asker gönderme seçeneğini de masada tuttuğu biliniyor. 

Terör ve Güvenlik Uzmanı  Yusuf   Alabarda  , Libya da ateşkes ilan edilmesinin önemini ve Türkiye nin Libya daki varlığının etkilerini A Haber de anlattı. 

"TÜRKİYE MÜDAHİL OLMASAYDI  Hafter  HÜKÜMETİ EZİP GEÇECEKTİ"

Türkiye’nin Libya’da olmasının önemini anlatan Terör Uzmanı  Yusuf   Alabarda  şöyle konuştu: 

“Nasıl Mursi yönetimi bir askeri darbeyle iktidarından edilip yerine cuntacı Sisi getirildiyse , Türkiye müdahil  olmasaydı  , Hafter’de Trablusgarp hükümetini  ezip  geçecekti. Türkiye bu şekilde müdahil olunca bu senaryonun gerçekleşme imkanı kalmadı.” 

"DİPLOMASİ YÜRÜTMÜYORSUNUZ DEMENİN HİÇBİR MANTIKLI YÖNÜ YOK"

Alabarda , "diplomasiye ağırlık verilmiyor" eleştirilerine şu yanıtı verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti bütün sorunlarını askeri anlamda çözüyor , diplomasi olmuyormuş gibi bir algı yaratılıyor. Çok geniş bir diplomasi trafiği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =