Sivas  Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ,  yerli  otomobilin gelecekteki teknik adamlarını yetiştirmek için elektrikli otomobiller üzerinde eğitim verilmeye başlandı.

haber7
0

Sivas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motor Bölümünde bir süredir yürütülen çalışmalar ,  yerli  otomobilin tanıtılmasının ardından ortaya atılan , “Bu otomobillerin bakım ve tamirini kim yapacak” sorusuna cevap niteliğinde oldu.

 

Türkiye’de otomobil tamircilerinin  yerli  otomobilin sahip olduğu teknolojiye hazır olmadığı iddia edilse de bu okulda yürütülen çalışmalar , bu iddiaları çürütecek türden.

 

OTOMOBİLLER YÜRÜYEN BİLGİSAYARLARA DÖNÜŞTÜ

Okul Motorlu Araçlar Teknolojisi Alan Şefi Cevdet Çitfçi , gelişen teknoloji ile otomobillerin yürüyen bilgisayarlara dönüştüğünü belirterek , “Bu laboratuvarımızda 8 öğrencimize özel bir eğitim veriyoruz. Uzmanlık alanı olarak otomobil elektro mekaniğini seçmiş bulunuyoruz. Bu alanda araçların temel yakıt enjeksiyon sistemleri , mekanik sistemleri üzerinde eğitimler vermekteyiz. Bizim burada verdiğimiz eğitim sadece saf bir mekanik eğitim değil.

Artık teknolojinin değişmesi ile birlikte otomobiller yürüyen birer bilgisayara dönüştü. Bu nedenle öğrencilerimize temel elektrik ve elektronik eğitimi veriyoruz. Elektrik sensörleri nasıl çalışır , bu araçlar nasıl kumanda edilir , sinyal sistemlerinin işleyişi nasıldır. Bu tarz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =