Muğla'nın Marmaris ilçesinde polis ekiplerince yapılan denetimlerde  kask  takmayan motosiklet sürücülerine  ceza  kesilmezken , uygulamaya katılan Kaymakam Aksoy sürücüleri uyararak ,  kask  hediye etti.

haber7
0

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği ekipleri , Atatürk Caddesi nde motosiklet sürücülerine yönelik denetim yaptı. Sen kaskınla çok daha havalısın temalı denetime; Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy , Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Namık Söylemez ve Marmaris İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Mustafa Çetinkaya da katıldı. Uygulamada kask takmayan sürücülere kural ihlali nedeniyle  ceza  uygulanmazken , Kaymakam Aksoy ve beraberindekiler , sürücülere kaskın önemini anlatan el ilanları verdi.  kask  takmaları konusunda uyarılan sürücülere ayrıca  kask  hediye edildi. Durdurulan 20 motosiklet sürücüsünden 15 inin  kask  takmadığı görüldü.

 

 

AMAÇ  ceza  DEĞİL , EĞİTİM

Kaymakam Aksoy , Marmaris te kayıtlı 26 bin motosiklet sürücüsü olduğunu belirterek , şöyle dedi: "Başka şehirden plaka tescili ile bu rakam 30 bin civarında. İlçemizde kazaların çoğunluğu motosikletli sürücülerden oluşuyor. Ulaşımın kolay olması nedeniyle motosiklet tercih ediliyor. Fakat can sağlığımız için  kask  takılmalı. Geçen sene aralık ayında başlattığımız Sen kaskınla çok daha havalısın projesi kapsamında okullarda ehliyeti olan lise öğrencilerine yönelik bilgilendirme toplantıları düzenledik. Öğrencilere  kask  dağıttık. Öğrencilerimizi bilgilendirmenin ardından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =