Seyitömer   Termik   Santrali  , ‘Baca gazı arıtma sistemi’nin tamamlanmasıyla bir ay içerisinde  tekrar   üretime  başlayacak. Tesiste işten çıkarma olmayacağı açıklandı.

haber7
0

ütahya’da 1 Ocak günü kapatılan Seyitömer  Termik  Santrali’nin bir ay içerisinde  tekrar  üretime başlayacağı bildirildi. AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler ve AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun , Seyitömer  Termik  Santrali’ni ziyaret ederek işçilerle buluştu. Yapımı devam eden ‘Baca gazı arıtma sistemi’ni yerinde inceleyen heyete , Çelikler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Çelik de eşlik etti.

İŞTEN ÇIKARMA OLMAYACAK

Çelik , işçilerin mağdur edilmeyeceğini ve işten çıkartma olmayacağı dile getirerek: “Bizim daha önce de açıklamalarımız oldu , işçilerimizi bütün imkanlarımız ile sonuna kadar çıkartmadan devam ettireceğiz , işçi bizim işçimiz. Bu konuda üzerimize düşen her ne varsa son imkanımıza kadar kullanacağız. Hiçbir şüpheniz olmasın , rahat olun bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. Ben buradaki baca gazı arıtma sisteminde incelemeler yaptım. Çalışmalarımız hızlı ilerliyor , birkaç ay içerisinde bitme noktasına gelecek. Hatta bir kısım yerler bitmiş , belki 1-2 üniteyi daha kısa süre içerisinde hatta 1 ay içerisinde hemen devreye almayı planlıyoruz” dedi.

Milli servette geri kazanım

Milli servet olan santrallerin çalışması gerektiğine dikkat çeken Milletvekili Ceyda Çetin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =