İngiltere'de  Prens   Harry  ve  Meghan  Markle’ın  Kraliyet  ailesindeki üst düzey görevlerini bırakması sonrası  Kraliyet  ailesinin önde gelen üyeleri , Kraliçe'nin riyasetinde bugün Norfolk'un Sandri

haber7
0

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth , torunu  Prens   Harry  ile eşi  Meghan   Markle  ın  Kraliyet  ailesi görevlerini bırakma kararı sonrası kendi başkanlığında gerçekleştirilen aile toplantısından sonra yazılı açıklama yayımladı.

 

 

Toplantıyı , "yapıcı bir tartışma" diye nitelendiren 2. Elizabeth , "Ben ve ailem ,  Harry  ile  Meghan  ın genç bir aile olarak yeni bir hayat kurma arzusunu tamamen destekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Kraliçe açıklamasında , "Kraliyet ailesinin tam zamanlı çalışan üyesi olarak kalmalarını tercih edecek olsak da ailemin değerli bir parçası olarak kalıp , daha özgür bir hayat yaşama dileklerine saygı duyuyor ve anlıyoruz." değerlendirmesine yer verdi.

 

 

Çiftin , yeni hayatlarında kamu kaynaklarına dayanarak yaşamak istemediklerini de açıkça ortaya koyduklarını aktaran Kraliçe , şunları kaydetti:

"O nedenle çiftin zamanlarının bir kısmını Kanada da , bir kısmını İngiltere de geçirecekleri bir geçiş dönemi olması konusunda anlaşıldı. Bunlar ailem için çözülmesi karmaşık konular. Daha yapılacak işler var ancak önümüzdeki günlerde nihai karara varılmasını istedim."

İLK NİTELİĞİNDE TOPLANTI Kraliyet ailesinin önde gelen üyeleri , Kraliçe nin riyasetinde bugün Norfolk un ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =