Sapanca  Gölü'ne kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bırakılan "hayalet ağ" nedeniyle 68 yabani ördek ile çok sayıda balığın telef olmasına ilişkin  inceleme  başlatıldı.

haber7
0

Sapanca Gölü ne kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bırakılan "hayalet ağ" nedeniyle 68 yabani ördek ile çok sayıda balığın telef olmasına ilişkin  inceleme  başlatıldı.

 

 

Göle kıyısı olan Eşme sahilinde kamp kuran sportif balıkçı Taha ve eşi Dilara Azra Tarhan , gelen kötü koku üzerine botlarıyla  Sapanca  Gölü ne açıldı. 

Su üzerinde telef olmuş ördek ve balıklarla karşılaşan Tarhan çifti , hayvanların "hayalet ağ" olarak bilinen misinadan yapılan bir ağa takıldıklarını fark etti.

 

 

Eşiyle ucunu buldukları ağı güçlükle toplamaya çalışan Taha Tarhan , yaklaşık 300 metrelik ağda 68 yabani ördek ve yüzlerce balık ölüsüyle karşılaşınca durumu yetkililere bildirdi. 

Olay yerinde  inceleme  yapan İl Tarım Müdürlüğü ekipleri , ağın kim ya da kimler tarafından bırakıldığını tespit etmek için çalışma başlattı. 

Sakarya Valiliğince de olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

"TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ AĞIN KİME AİT OLDUĞUNU ARAŞTIRIYOR"

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir , AA muhabirine yaptığı açıklamada , amatör balıkçının ihbarı üzerine ekiplerin olay yerine gittiklerinde bu durumla karşılaştığını söyledi. 

Bunun üzerine işlem başlatıldığını aktaran Nayir , "Ağın sahibini bulmak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =