Sosyal   medyada  yayılan ve Türkiye'nin seferber olduğu Ankara'da yaşayan  Hasan  için Vali Vasip Şahin'den  sevindirici  haber geldi. Şahin , Hasan'a ulaştıklarını belirterek "Bu akşamdan itibaren Ankara Valiliği

haber7
0

Sosyal  medyada  yayılan ve Türkiye nin seferber olduğu Ankara da yaşayan  Hasan  için Vali Vasip Şahin den  sevindirici  haber geldi. 

Ankara Valisi Vasip Şahin , Twitter dan yaptığı açıklamada "Gönlü zengin , yüreği kocaman Hasan’a ulaştık. Bu akşamdan itibaren Ankara Valiliği olarak sorun ve ihtiyaçlarıyla yakından ilgileniyoruz." ifadelerini kullandı.

HASAN  Sosyal  MEDYANIN GÜNDEMİNE OTURMUŞTU

Hasan... 29 yaşında. Ankara da yaşıyor. Babaannesini kaybettikten sonra bir başına sokakta yaşamak zorunda kalmış. Mendil satarak geçimini sağlamaya çalışan , haftada bir otelde kalma imkanı bulduğu için Allah a şükrettiğini söyleyen  Hasan  ın sözleri adeta ders niteliğinde.  Sosyal  medyadan paylaşılan videoda , yaşadıklarını kısaca şöyle özetliyor Hasan: 

"Sokaklarda selpak satıyorum. Parasıyla çorba içiyorum. Yalnızlıktan dolayı üzülüyorum... Ama şöyle bir şey var: Allah insanı sınar. Allah şu an beni sınıyor ve bana taşıyamayacağım yükü vermiyor. Genelde metronun kapısının dibinde yatıyorum. Gece 1 de kapanıyor , yere karton seriyorum , havalandırma sıcak üflediği için orada yaşıyorum ben. Ama Allah insana taşıyamayacağı yükü vermez. Benim de evim olacak , düzenim olacak... Buna inanıyorum."

İş arayışında olduğunu da anlatan  Hasan  , insanların kendisine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =