Geçtiğimiz günlerde  RTÜK  üyeliği düşen  Faruk  Bildirici'nin , Üst Kurul Kararına ilişkin yürütmeyi durdurma talebi reddedilmişti. Bildirici'nin  RTÜK  Başkanı Şahin hakkında yaptığı başvur

haber7
0

Geçtiğimiz günlerde üyelikten çekilmiş sayıldığını tespit eden Üst Kurul Kararına ilişkin yürütmeyi durdurma talebi reddedilen  Faruk  Bildirici’nin bu kez de RTÜK Başkanı Şahin hakkında yaptığı başvuru kabul görmedi.

Bildirici , RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in TÜRKSAT Yönetim Kurulunda yer alması nedeniyle Üst Kurul üyeliğinin düştüğünü iddia ederek , buna ilişkin RTÜK Başkanlık makamına dilekçe vermiş ve durumun karara bağlanmasını talep etmişti. Toplanan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu , Bildirici’nin dilekçesinin gündeme alınmaması yönünde karar almıştı. Bu kararı Ankara İdare Mahkemesine taşıyan  Bildirici  , yine umduğunu bulamadı. Mahkeme , Bildirici’nin yürütmeyi durdurma istemini reddetti.

BİLDİRİCİ NİN ÜYELİĞİ NASIL DÜŞMÜŞTÜ?

CHP Kontenjanından RTÜK Üyeliğine seçilen  Bildirici  , Üst Kurul müzakerelerini açıklayarak gizliliği ihlal etmişti.  Bildirici  , yine 6112 sayılı yasaya aykırı şekilde hem siyesi hem de medya kuruluşlarına karşı tarafsızlığını yitirmişti.  TBMM de CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile birlikte basın toplantısı düzenleyen  Faruk   Bildirici  , ayrıca yargı kararlarının uygulanmaması için Üst Kurul toplantılarında karşı oy kullanmıştı.

Üst Kurul kararlarını tanımayan , RTÜK personeline ve üyelerine hakaretler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =