Artvin Valisi Yılmaz  Doruk  , katıldığı yarışma programıyla ilgi odağı olan konuşma engelli Artvinli Çevre Mühendisi  Ümmü   Gülsüm  Genç’i (27)  makamında   kabul  etti.

haber7
0

Geçirdiği ateşli hastalık nedeniyle 4 yaşından beri konuşamayan Ümmü Gülsüm Genç , katıldığı bir yarışma programında , 125 bin TL ödül kazandı. Sosyal medyada gündem olan Ümmü Gülsüm , memleketi Artvin in de gurur kaynağı oldu. Artvin Valisi Yılmaz  Doruk  , Çevre Mühendisi Ümmü Gülsüm Genç’i  makamında   kabul  etti. Yanında annesi Rukiye , babası Mustafa ve kız kardeşi Esra Genç olan Ümmü Gülsüm ile bir süre sohbet eden  Vali   Doruk  , genç kızı göstermiş olduğu başarı için tebrik etti. 

Ümmü Gülsüm’ün anne ve babasına vatana millete böylesine hayırlı evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür eden  Vali   Doruk  , "Ümmü Gülsüm kızımız , çocukluğunda geçirdiği hastalığın kendisinde oluşturduğu engellere karşı pes etmeden , azmi ve kararlılığıyla engellerin üstesinden gelmiştir. Kızımızın yarışmada gösterdiği başarı aslında bu azmin ve inancın sonucudur. Ümmü Gülsüm bu başarısıyla engelleri aşmanın aslında bir inanç meselesi olduğunu ispatlamış , şartlar ne olursa olsun hayata sarılmayı bizlere hatırlatmıştır. Kanaatkar , edepli , azimli ve samimi kişiliğiyle tüm Türkiye’nin gönlüne giren Ümmü Gülsüm , insani değerlerimiz adına da bizlere güzel örnekler vermiştir. Sergilediği bu örnek kişilikle tüm Türkiye’nin takdirini kazanan Ümmü Gülsüm , ayrıca memleketi olan Artvin’inde gurur ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =