SURİYE’nin  İdlib  kentinde , Esad rejimi saldırılarından  göç  ederek , Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörden arındırdığı  Afrin  ilçesine yerleşen ailelere , İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardı

haber7
0

Suriye’nin  İdlib  kentinin güney kırsalına yönelik saldırılar nedeniyle 20 Aralık 2019’dan bu yana göç ederek , Afrin’e gelen 2 bin aileye , İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani  yardım  Vakfı tarafından , gıda , hijyen paketi , sünger yatak , battaniye , soba ve yakacak gibi  yardım  malzemeleri verildi.

İHH Suriye Çalışmaları Koordinatörü Zeki Tahiroğlu , savaş mağduru sivillerin ihtiyaçlarını gidermek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti. Tahiroğlu , şunları söyledi:

“Geçtiğimiz Kasım ayı başından bu yana yaklaşık 400 bin insan göç etmek zorunda kaldı. Bunların büyük bir kısmı İdlib’in kuzeyine gelirken  Afrin  ile Azez ve çevresindeki bölgelere de sığınanlar oldu. Göç  eden  tüm mağdur ailelerin ihtiyaçlarını giderebilmek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Hala ihtiyaçları karşılanamayan çok sayıda aile bulunuyor. Bu nedenle tüm vicdan sahiplerini destekte bulunmaya davet ediyoruz.”

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =