Türkiye Radyo Televizyon Kurumunda (TRT) , uluslararası yayınlardan sorumlu  Genel   Müdür   Yardımcılığına   Serdar   Karagöz  atandı.

haber7
0

TRT den yapılan açıklamada , 2018 yılından bu yana Uluslararası Haber Kanallarının  Genel  Yayın Yönetmenliğini yapan  Serdar  Karagöz ün , uluslararası yayınlardan sorumlu  Genel  Müdür  Yardımcılığına  getirildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca , "Bugün itibarıyla dijital platformlarda test yayınına başlayan  TRT  Deutsch ve yakın zamanda ailemizin yeni üyesi olacak  TRT  Russia ile hedefimize daha güçlü bir şekilde yürüyeceğiz." denildi. 

TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve  Genel  Müdürü İbrahim Eren de Karagöz de yeni görevinde başarılar diledi.

SERDAR KARAGÖZ KİMDİR?

Bilgi Üniversitesinde Siyaset Bilimi lisans eğitimi alan Karagöz , aynı üniversitenin İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans programının ardından ABD de The New School University de "Media Studies" alanında yüksek lisans programını tamamladı. Karagöz , ABD de bulunduğu dönemde "The New York Times Syndication" departmanında çalıştı.

Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde BM Diplomasi Muhabirliği ve grubun New York temsilciliğini yapan Karagöz , 2013 te Sabah Gazetesi Dış Haberler Müdürü olarak Türkiye ye döndü.

Karagöz , "Daily Sabah" gazetesini 2014 yılında kurdu ve  Genel  Yayın Yönetmenliğini üstlendi.

Serdar Karagöz , 2018 den bu yana  TRT  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =