Gençlik ve  Spor  Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ,  Spor   Kulüpleri  ve  Federasyonları  Yasası'nın yakın bir zamanda Meclisin gündemine geleceğini söyledi.

haber7
0

Gençlik ve  Spor  Bakanlığınca Ankara da düzenlenen , Türk sporunun mevcut sorunları ve çözüm önerilerinin ele alınacağı "Spor Kulüpleri ve  Federasyonları  Çalıştayı" başladı.

The Green Park Hotel de 5 gün sürecek çalıştayın açılış konuşmasını yapan Bakan Kasapoğlu , 2019 yılında pek çok branşta önemli başarıların elde ediğini vurguladı.

A Milli Futbol Takımı nın 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası na gitmeye hak kazandığını hatırlatan Kasapoğlu , dün A Milli Kadın Voleybol Takımı nın 2020 Tokyo Olimpiyatları na vize almasıyla bir gurur daha yaşadıklarını dile getirdi.

"Hiçbir başarı tesadüfi değil." diyen Bakan Kasapoğlu , şöyle devam etti:

"Spor camiamız yükselen bir ivmeye sahip. Sayın Cumhurbaşkanımız , belediye başkanlığı döneminden beri spora önem veriyor. Cumhurbaşkanımızın üstün gayretleriyle "Spor tesisleri devrimi gerçekleşti. Cumhurbaşkanımızın göstermiş olduğu vizyon çerçevesinde yapılan çalışmalarla ülkemizin 4 bir yanında tesis eksiklerimizi tamamladık. Avrupa nın en modern tesislerine , statlarına sahibiz." 

Kasapoğlu , sporun tabana yayılması için kadın erkek , genç yaşlı , engelli engelsiz demeden bütün vatandaşların spora eşimlerini sağladıklarını vurgulayarak , "Artık niteliklerimizi artırmak ve başarıların sürekliliğini sağlamak için Türk sporunda , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =