Geçen hafta  ABD  ile İran arasında yaşanan gerilim sırasında Washington'da kritik bir görüşme gözden kaçtı...  Yunanistan  Başbakanı Miçotakis , Washington'da  ABD  Başkanı Donald Trump ile görü

haber7
0

Yunanistan’ın çok okunan gazetelerinden Kathimerini’nin İngilizce edisyonunda yer alan haberde  Yunanistan  Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in geçen hafta  ABD  Başkanı Donald Trump ile görüşmenin detayları ortaya çıktı.

Geçen hafta İran’ın Irak’taki  ABD  üslerini balistik füzeyle vurmasının üzerine gerçekleşen görüşme , gündeme çok gelmemiş ve Amerikan basını da Trump’ın Miçotakis ile yaptığı görüşmeden sonra kurmaylarıyla Beyaz Saray’ın Batı Kanadı’ndaki bodruma inmişti.

Yunan basını , Miçotakis ile Trump’ın Türkiye’nin bölgedeki gerilimi artıracak hamleleri için bir acil iletişim danışma hattı oluşturması konusunda hemfikir olduğunu yazdı. İki gün süren temaslarda Miçotakis’in Yunanistan’ın "kırmızı çizgilerini" anlattığı ve Türkiye’nin hamlelerinden rahatsızlık duyduğunu aktardığı belirtildi. Miçotakis’in Trump’a özellikle Türkiye ile Libya arasında imzalanan anlaşmadan yakındığı belirtildi.

HATTIN SORUMLULUĞU  ABD  DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISINDA

Yunan basınında yer alan haberlerde bu hattında sorumluluğunu  ABD  Dışişleri Bakan Yardımcısı Matthew Palmer’ın üstleneceği belirtildi.

Ekathimerini’nin haberinde  ABD  ile İran arasında yaşanan gerilim üzerine Washington’ın Girit’te bir nükleer denizaltı bulundurmak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =