“Ortadoğu’nun Cahşları” isimli , iki ciltlik kitabın yazarı Hakkı  Öznur  Ankara’da çeşitli üniversitelerin Uluslararası İlişkiler ve Siyaset bölümünde okuyan , öğrencilerin düzenle

haber7
0

Fikir ve siyaset adamı Öznur konuşmasında Ortadoğu’daki siyasi gelişmelere ,  ABD –İran gerilimine , Kasım Süleymanî suikastına ve İran’ın bölgesel siyasetine değindi. Öznur konuşmasında şunları söyledi:

 

 

IRAK VE İRAN ÜZERİNDEN “STRATEJİK SUİKAST!”

Orta Doğu Bölgesi , 1914-1921 ’den bu yana yaşadığı en büyük jeopolitik dönüşümden geçmektedir. Ortadoğu’da jeopolitik fırtına ve küresel emperyalist oyunlar devam ediyor. Ortadoğu’da yeni on yılın ilk haftası sancılı ve kanlı başlamıştır.

 

 

Kasım Süleymani , İran ve ABD arasında tırmanan son gerilimin neticesinde Irak’ta hayatını kaybetti.  İran Devrim Muhafızları Ordusu’na (DMO) bağlı Kudüs Gücü Komutanı , Irak ve Suriye de gerçekleştirdiği gizli ve kanlı operasyonlarla "gölge komutan" sıfatını alan Kasım Süleymanî , 2 Ocak günü ABD Başkanı küresel haydut Donald Trump ın talimatıyla Bağdat ta düzenlenen operasyonla öldürüldü.   Evanjelik eğilimlerini gizlemeyen iki Mike’ın , Başkan yardımcısı Mike Pence ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ikilisinin “ikna” ve “baskıları”yla gerçekleşen Kasım Süleymani suikastı , çalışılarak seçilmiş stratejik bir hedefti. 

Küresel terörist ABD , uluslararası hukuku ve diplomasiyi bir kez daha çiğnemiştir. Küresel haydut , hukuk tanımıyor. Atlantik’in ötesinden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =