İran'ın Sistan-Belucistan eyaletinde etkili olan yağışın yol açtığı  sel  felaketinde 1 kişi öldü , 8 kişi yaralandı.

haber7
0

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı na (ISNA) konuşan , Sağlık Bakanlığı Afet Yönetimi Sağlık Danışman Yardımcısı Muhammed Mutlak , "Sistan-Belucistan eyaletinin İranşehr , Çabahar , Haş , Dekgan , Seravan , Serbaz , Kenarek , Mircave ve Niykşehr kentlerinde etkili olan yağış sele neden oldu. Söz konusu kentlerde şu ana kadar toplam 8 kişi yaralanırken , Serbaz da ise 1 kişi hayatını kaybetti" dedi.

 

Öte yandan İran resmi haber ajansı IRNA ya konuşan Sistan-Belucistan Eyalet Valisi Ahmed Ali Muhubeti , son 48 saattir bölgede etkili olan yağışın sele yol açtığını söyledi. 

400 KÖY SULAR ALTINDA

 

Muhubeti , "Pişin ve Zirdan barajlarının taşması sonucu yaklaşık 400 köy sular altında kaldı" dedi.

Bölgeye arama-kurtarma ekiplerinin sevk edildiğini belirten Muhubeti ,  sel  suları altında kalan köylere gıda ve içme suyu ulaştırılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =