İngiliz  Kraliyet  ailesi Prens Harry ile eşi Meghan Markle’ın unvanlarını ve görevlerini bırakacaklarını duyurmasıyla başlayan krizi çözmek için Kraliçe 2. Elizabeth’in riyasetinde toplanacak.

haber7
0

Ülkenin kuzey doğusundaki Norfolk un Sandringham köyünde yapılacak toplantıda , Harry - Meghan çiftinin "gelecekteki rollerinin" belirleneceğini belirtiliyor.

 

Kraliçe 2. Elizabeth’in başkanlık edeceği toplantıya Veliaht Prens Charles , tahtın sonraki varisi Prens William başta olmak üzere ailenin önemli üyeleri katılacak. Prens Harry toplantıya bizzat katılırken , Meghan Markle’ın oğluyla bulunduğu Kanada’dan  telefonla  bağlanması bekleniyor.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre çiftin aldığı kararı kendisinden izin almadan kamuoyuyla paylaşmasına kızgın olan Kraliçe , baş gösteren krizin monarşiye zarar vermesini önlemek için birkaç gün içinde çözüm üretmek istiyor.

 

Kraliçe’nin bir endişesinin de çifte aldıkları kararı uygulama izni verilmemesi durumunda , Prens Harry’nin veya eşinin basına vereceği bir röportajla  Kraliyet  ailesine darbe vurması olarak gösteriliyor. Çiftin böyle bir röportajda aileyi ırkçılıkla suçlayabileceği iddia ediliyor.

TOPLANTI İNGİLİZ BASININDA YANKI UYANDIRDI

Kraliyet alesinin toplantısı bugün İngiliz gazetelerinin çoğunun da manşetine taşındı.

The Sun toplantı için "Kraliyet pembe dizisi" başlığını atarken , Daily Mirror’ın başlığı "Saray , Meghan’ın röportajla her ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =