Doğal güzellikleri kadar tarihi yerlere ve adalara yakınlığıyla ön plana çıkan Muğla'yı geçen yıl kruvaziyerle gelen yaklaşık 46 bin turist ziyaret etti.

haber7
0

Taşıdığı çok sayıda yolcuyla "yüzen otel" olarak da adlandırılan kruvaziyerler , geçen yıl  Muğla  ya yaklaşık 46 bin turist getirdi.

 

 

Mavi ve yeşilin her tonunu barındıran deniziyle devasa lüks kruvaziyerlere ev sahipliği yapan  Muğla  , deniz yolculuğuna çıkan turistlere doğasıyla unutulmaz bir tatil fırsatı sunuyor.

Kruvaziyerlerle  Muğla  ya gelen yabancı turistler , Bodrum , Marmaris ve Fethiye yi ziyaret ederek ilçelerin tarihi ve kültürel yerlerinin yanı sıra kent merkezini geziyor.

 

 

Gemilerden inen turistler , özellikle yürüyüş güzergahları üzerinde Bodrum un Paşatarlası mevkisindeki begonvil çiçekleriyle süslü mavi kapılı , beyaz evlerini yakından inceleme fırsatı buluyor.

Bazı turistler de bisikletlerle , Bodrum ilçe merkezi ve tarihi alanlarını gezip , turlarına farklı bir heyecan katıyor.

Marmaris e gelenler ise Marmaris Çarşısı , Kaleiçi ve yat limanını geziyor. Turistler , ilçe merkezindeki tarihi ve turistik yerleri , gruplar halinde ziyaret ediyor. Bazı yolcular da deniz kenarındaki restoran ve kafeteryalarda vakit geçiriyor.

Kruvaziyer turizmi yüz güldürdü

Marmaris te , 2019 yılında bir önceki yıla göre gemi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =