Kilis’teki eski Tekel Suma Fabrikası’nı satın alan  Tosyalı  Holding , yapıyı dev bir  eğitim  kampüsüne dönüştürmek için çalışmalara başladı.

haber7
0

Sanayideki başarıları ve dev yatırımlarıyla olduğu kadar sosyal sorumluluk projeleriyle de öne çıkan  Tosyalı  Holding’in eğitime katkı sunduğu en yeni adres  Kilis  oldu. Türkiye’nin dört bir yanında bugüne kadar onlarca  eğitim  yatırımını üstlenen ve Milli  eğitim  Bakanlığı’na devreden  Tosyalı  , şimdi de Kilis’in merkezindeki eski Tekel Suma Fabrikası’nı satın aldı ve dünya  standartlarında  bir  eğitim  kampüsüne dönüştürülmesi için düğmeye bastı.  

“Tosyalı  eğitim  Kampüsü” için 11 Ocak’ta Kilis’te düzenlenen imza törenine , Milli  eğitim  Bakanı Ziya Selçuk ,  Kilis  Valisi Recep Soytürk ,  Tosyalı  Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat  Tosyalı  ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih  Tosyalı  katıldı. 50 bin dönümü aşkın arazide konumlanacak kampüs şehrin ve bölgenin en büyük  eğitim  projeleri arasında yerini alırken , 1000’e yakın öğrenciye dünya  standartlarında   eğitim  sunacak.  

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE ARMAĞAN”

İmza töreninde Türk halkı adına  Tosyalı  Ailesi ve diğer tüm hayırseverlere teşekkür eden Milli  eğitim  Bakanı Ziya Selçuk , “Ülkemizin  eğitim  standartlarını yükseltmek için milletimizle el ele bir mücadele veriyoruz. Bu kapsamda , hayırsever iş insanlarımız önemli bir rol üstleniyor. Her zaman tekrar ediyorum; herkesin parası ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =