Tunceli'de ailesinin  kayıp  ihbarı yaptığı  üniversite  öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmalarına 7'inci günde de devam edildi.

haber7
0

Munzur Üniversitesi  Tunceli  Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Doku yu , ailesinin 6 Ocak ta yaptığı  kayıp  başvurusu üzerine başlatılan arama çalışmalarına , AFAD görevlilerinin yanı sıra Elazığ İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı dalgıçlardan oluşan 30 kişi katılıyor. 

Uzunçayır Baraj Gölü kıyı şeridi ile Dinar Deresi çevresinde yoğunlaştırılan çalışmalara , Deniz Kuvvetleri ile Jandarma Genel komutanlıkları personeli de kameralı su altı robotlarıyla destek veriyor.

Jandarma ekiplerinin de 2 dedektör köpekle katıldığı arama çalışmalarının 7 inci gününde Doku ya ait herhangi bir ize rastlanmadı.  

Tunceli de üniversitede okuyan kızları Gülistan Doku dan bir süredir haber alamayan ailesi , yaşadıkları Diyarbakır dan gelerek 6 Ocak ta İl Emniyet Müdürlüğüne  kayıp  başvurusunda bulunmuştu. Doku nun arkadaşlarıyla görüşen , cep telefonu sinyallerini izleyen polis ekipleri , kent genelindeki MOBESE kayıtlarını da incelemiş ancak sonuç elde edilememişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =