Güvenlik güçlerinin operasyonlarıyla eylem yapamaz hale gelen  Terör   örgütü  PKK/KCK , ülke genelindeki yangınları sahiplenerek propaganda yapmayı amaçlıyor.

haber7
0

Güvenlik güçlerinin operasyonlarıyla artık eylem yapamaz hale gelen PKK/KCK nın geçen yıl üstlendiği 229 orman/örtü , araç , iş yeri , fabrika , depo ve yat yangınlarından 135 i terörle ilişkilendirilemezken , 27 sinin ise hiç gerçekleşmediği belirlendi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre , PKK/KCK nın , son dönemde birçok orman/örtü yangınını sahiplenerek propaganda yapmayı amaçladığı ortaya çıktı.

Son olarak PKK/KCK , Karadeniz illerindeki örtü yangınlarını üstlenmişti. Karadeniz de , mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları , nem düşüklüğü ve rüzgar etkisi ile bilinçsiz yakılan anızların , örtü/orman yangınlarına neden olduğu tespit edilmişti.

İhmal , tedbirsizlik ve doğal yollarla meydana gelen yangınları bile üstlenmeye başlayan PKK/KCK nın maskesi tespitler sonrası düştü.

Buna göre , 2019 içerisinde terör örgütleri yapıları , 118 orman/örtü yangınını üstlendi. Bunlardan 7 sinin yaşanmadığı belirlenirken , 91 yangının ise terörle ilişkili olmadığı tespit edildi.

Yangınlardan sadece 4 ünün PKK/KCK üyelerince yapıldığı üzerinde duruluyor. Bu olaylarla ilgili de 7 şüpheli yakalandı.

Orman/örtü yangınları dışında terör örgütleri 111 araç , iş yeri , fabrika , depo ve yat yangınını da üstlendi. Bunlardan 20 inin yaşanmadığı belirlenirken 91 olaydan 44 ü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =