Katar   Emiri  Tamim Bin Hamad Al Tani’nin , bugün Tahran’a  sürpriz  bir ziyarette bulunduğu açıklandı.  sürpriz  ziyareti doğrulayan İran medyası ,  Katar  Emiri'nin bugün , Dini Lider Ali Hamaney ve Cumhurbaşkanı

haber7
0

Süleymani suikasti ve füze saldırısı sonrası İran ve ABD arasında tırmanan krizi durdurmaya yönelik girişimler sürüyor.

Katar  Emiri  Tamim Bin Hamad Al Tani nin , bugün  Tahran  a sürpriz bir ziyarette bulunduğu açıklandı.

Sürpriz ziyareti doğrulayan İran medyası ,  Katar   Emiri  Tamim Bin Hamad Al Tani nin bugün , Dini Lider Ali Hamaney ve Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir araya geleceğini bildirdi.

"Al-Mayadeen" kanalından alıntı yapan İran "Tasnim" ajansı ,  Katar   Emiri  nin bölgedeki acil durum gelişmeleri hakkında görüşmek üzere İran daki yetkililerle görüşmek üzere bugün  Tahran  a geldiğini söyledi.

Geçen hafta  Katar   Emiri  Tamim Bin Hamad Al Tani , İran Cumhurbaşkanı Ruhani ye bir telefon görüşmesi yaparak ülkesinin "İran ın , Doha ya uygulanan yaptırımlar üzerindeki konumunu unutmayacağını" ve  Katar  ın "İran ı hedef alan herhangi bir gerilime karşı olduğunu" doğruladı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: TİMETÜRK Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =