İran  yönetiminin skandal hataları sonrası  İran  halkı sokağa indi. ''Süleymani'yi öldüren ABD'den intikam alındığını ve 80 ABD askerinin öldürüldüğünü açıklayan y&oum

haber7
0

İran da son 1 haftadır tansiyon hiç düşmeden yüksekliğini artırmaya devam ediyor. 3 Ocak gecesi öldürülen  İran  ın iki numarası Kasım Süleymani nin  İran  halkı üzerindeki etkisinin giderek azaldığı ve bir öfkeye dönüştüğü 1 haftayı geçiren  İran  da yönetim karşıtlığı yaşanıyor.

 

 

Özellikle suikastin ilk günlerinde ABD ye duyulan öfke Süleymani nin cenazesi ve sonrasında ABD ye ciddi bir cevap verilememesinin ardından son olarak da Ukrayna uçağının yanlışlıkla düşürülmesi  İran  da sabrı taşırmış gibi görünüyor.

Son iki gündür devam eden protestolar neticesinde özellikle Tahran da dini lider Hamaney e hain sloganları atan  İran  halkı bu akşam saatlerinde de Kasım Süleymani aleyhinde sloganlar attılar.

 

 

Süleymani  katildir  , rehberi Hamaney haindir sloganlarıyla da Tahran daki Süleymani posterlerini binalardan indirmeye başladı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =