Irak   Başbakanı  Adil Abdülmehdi , Irak'taki  siyasi  kriz ve ABD ile İran arasında artan gerilimi  görüşmek   üzere   Irak  Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) başkenti Erbil'e geldi.

haber7
0

Irak  Başbakanı  Adil Abdülmehdi ve Maliye Bakanı Fuat Hüseyin , İçişleri Bakanı Muhammet Ali el-Hekim , Planlama Bakanı Nuri el-Dilemi ve Ulusal İstihbarat Başkanı Mustafa el-Kazimi den oluşan heyeti ile birlikte  Irak  Kürt Bölgesel Yönetimi nin (IKBY) başkenti  Erbil  e gitti.  Abdulmehdi  ve beraberindekileri ,  Erbil  Uluslararası Havalimanı nda IKBY Başkanı Neçirvan Barzani karşıladı.

Erbil de Kürt yetkilerle bir araya gelecek olan Abdülmehdi , IKBY Başbakan Mesrur Barzani ile de görüşme gerçekleştirecek.

Göreve geldiğinden bu yana IKBY ye ilk resmi ziyaretini gerçekleştiren Abdülmehdi nin temaslarında , ABD-İran gerilimi ve  Irak  taki  siyasi  krizin ele alınması bekleniyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =