Tarım ve Orman Bakanı Bekir  Pakdemirli  , Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı ile ilgili bilgi verdi.  Pakdemirli  , kırsal kesime 3  milyar   liralık   hibe   desteği  verildiğini belirtti.

haber7
0

Bakanlık olarak kırsal kalkınmaya büyük önem verdiklerini vurgulayan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir  Pakdemirli  “Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamında 2019 yılında 796 projeye 258 milyon Türk Lirası  hibe  verdik. Avrupa Birliği (AB) Katılım Öncesi Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) kapsamında ise 2019’da 334 ,1 milyon lira kamu katkısı içeren yatırım faaliyete geçti” diye konuştu.

 

 

Kırsal kalkınmayı üretim ve insan odaklı bir bakış açısıyla ele aldıklarının altını çizen  Bakan   Pakdemirli  “Kırsalda daha çok yatırım , üreticiye daha çok gelir , istihdama daha çok katkı amacıyla kırsal bölgelere yapılan yatırımları destekliyoruz. Bu yatırımların hayata geçmesiyle kırsaldan kente göçün önlenmesini , kadın ve gençlerimizin iş hayatında daha fazla yer bulmasını hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

2006-2019 ARASI KIRSALA 3 MİLYAR LİRALIK HİBE

 

 

Bu hedefler doğrultusunda geçtiğimiz yıl Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamında 796 projeye 258 milyon Türk Lirası  hibe  verdiklerini ifade eden  Bakan   Pakdemirli  “Program kapsamında 2006-2019 yılları arasında ise 11.073 adet projeye toplamda 3  milyar  lira  hibe   desteği  verdik” dedi.

97 BİN İSTİHDAM ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =