FETÖ'nün "futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle 7'si tutuklu 107 sanığın yargılandığı davada Sadri  Şener  ve Mecnun  Otyakmaz   ifade  verdi.

haber7
0

Fetullahçı Terör Örgütü nün (FETÖ) "futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle haklarında dava açılan 7 si tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan duruşmaya , 6 sı tutuklu 8 sanık ve avukatları katıldı.

Sanıkların 4 üne Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemiyle bağlanılırken , mağdur Fenerbahçe Kulübü avukatları ve bazı müşteki avukatı da hazır bulundu.

Duruşmada , mağdur eski Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri  Şener  e , Bodrum Ağır Ceza Mahkemesinden SEGBİS ile bağlanılarak ifadesi alındı.

Şener , 2008 ile 2011 yılları arasında Trabzonspor Kulübü Başkanlığı yaptığını , şike suçundan yargılanıp beraat ettiklerini söyledi.

Sonrasında usulsüz dinlemelerle ilgili , bu davadan yargılanan sanıklar hakkında şikayetçi olduklarını ancak sürekli mahkemelere gidip gelmekten yoruldukları için şikayetlerini geri çektiklerini anlatan  Şener  , şu an turizm işiyle uğraştığını , otel işlettiklerini aktardı.

Şener , ifadesinin devamında , o dönem gözaltına alındığında avukatlarının önerisi üzerine şu anki dosyanın sanıklarından Halil İbrahim Koca ve Ali Çelik i de avukat olarak tuttuğunu belirterek , şöyle devam etti:

"Bu avukatlar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =