10 Ocak Çalışan  Gazeteciler   Günü  için mesaj yayımlayan  İletişim   Başkanı   Altun  , "Basın mensuplarının bundan sonra da sorumluluklarının bilincinde , ülkemizin gelişmesine ve ilerlemesine katkıda bulunmaya , birl

haber7
0

İletişim  Başkanı  Fahrettin  Altun  , 10 Ocak Çalışan  Gazeteciler  Günü nedeniyle mesaj yayımladı.  Altun  un mesajında şu ifadelere yer verildi: 

Dünyanın her köşesinde haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak adına fedakarca görev yapan , üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle mesleğini icra eden medya mensuplarımızın Çalışan  Gazeteciler  Günü’nü kutluyorum.

Ülkemiz , bölgemiz ve dünyadaki gelişmeleri doğru okuyabilen , halkı objektif ve eksiksiz bilgilendirmeyi ilke edinmiş basın-yayın organlarının varlığı , sağlıklı bir kamuoyunun oluşmasının , dolayısıyla demokrasimizin eksiksiz işlemesinin önemli bir unsurudur.

Bu doğrultuda , yerelden ulusala kadar bütün medya kurumları ve çalışanlarının kritik bir fonksiyon icra ettiğine inanıyoruz.

Teknolojideki hızlı gelişmeye paralel olarak , yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medya da halkımızın bilgilendirilmesinde önemli rol oynamaya başlamıştır.

Haberin kamuoyuyla daha hızlı paylaşılmasına olanak sağlayan ve tüm dünyayı ulaşılabilir kılan bu teknolojik süreç aynı zamanda , dezenformasyonun ve yalan haberin hızla yayılmasını da mümkün kılmaktadır.

Toplumun doğru ve gerçek bilgiyle beslenmesinin önemini idrak etmiş , ilkeli ve objektif medya çalışanlarımız , dezenformasyon ve yalan haberle mücadelede önemli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =