Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy  Pelosi  , Başkan Donald  Trump  hakkındaki azil gerekçelerinin Senato'ya ne zaman gideceği konusundaki merakları giderdi.  Pelosi  , gerekçeleri  yakında  göndereceğini söyledi.

haber7
0

Temsilciler Meclisi’nin Noel öncesinde  Trump  hakkındaki iki azil gerekçesini onaylamasının ardından Senato’daki yargılama sürecinin başlayabilmesi için Pelosi’nin bu gerekçeleri Senato’ya göndermesi gerekiyor.

Pelosi Kongre’de düzenlediği haftalık basın toplantısında , “Bunları sonsuza kadar bekletmeyeceğim. Hazır olduğumda göndereceğim ve bu muhtemelen  yakında  olacak” diye konuştu.

Demokratlar , eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve Beyaz Saray Genel Sekreteri Mick Mulvaney dahil bazı tanıkların da Senato’daki yargılama sürecinde ifadeye çağrılmasını istiyor.  Senato  Cumhuriyetçi Çoğunluk Lideri Mitch McConnell ise Senato’daki yargılama süreci başladıktan sonra bu konuların karara bağlanmasından yana tavır çiziyor.

Pelosi , Temsilciler Meclisi’ndeki oylamanın ardından gerekçeleri hemen göndermemişti. Hatta tanıklar konusunda bir anlaşma olmazsa gerekçeleri hiç göndermeme ihtimalinin de olduğu yorumları yapılıyordu. Ancak  Pelosi  bugünkü açıklamasıyla , anlaşma olmasa da gerekçeleri göndermeye hazırlandığının sinyalini verdi.

Pelosi , “Akıllı ve stratejik hareket etmeliyiz” dedi.

Pelosi ayrıca , Senato’daki Cumhuriyetçiler’i adil bir yargılama olmadan acele biçimde Başkan Trump’ı aklamaya çalışmakla eleştirdi.

Nancy  Pelosi  Salı akşamı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =