ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Kelly Craft , "İran ve halkı için dünya ile uyumlu refah ve güzel bir gelecek istiyoruz.  ABD  bunu isteyen herkes ile çalışmaya hazır ve buna istekli ortaklar bulmayı umut ediyor" dedi

haber7
0

ABD yönetiminin , son dönemlerde  İran  ve  İran  destekli milislerin  ABD  güçlerine ve bölgedeki çıkarlarına yönelik artan saldırılarına karşı "savunma" amaçlı bir adım attığını ifade eden Craft , ülkesinin BM Şartı nın 51 inci maddesi doğrultusunda "meşru müdafaada" bulunduğunu savundu. 

Craft , "İran ve halkı için , dünya ile uyumlu refah ve güzel bir gelecek istiyoruz.  ABD  bunu isteyen herkes ile çalışmaya hazır ve buna istekli ortaklar bulmayı umut ediyor." dedi.

Craft , BM Güvenlik Konseyi ne gönderdiği mektupta ise  "ABD , uluslararası barış ve güvenliğin daha fazla tehlikeye atılmasını ve  İran  rejiminin gerginliği tırmandırmasını önlenmek için  İran  ile ön koşulsuz ciddi müzakerelere hazır." ifadelerini kullandı. 

RUSYA DAN SAVAŞIN BEDELİ AĞIR OLUR UYARISI

Rusya nın BM Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia ise Basra Körfezi nde artan gerilim nedeniyle "tüm dünyanın savaşın eşiğine" geldiği ve "çatışma riskinin bedelinin ağır olacağı" uyarısında bulundu. 

Nebenzia , bölgede yaşanan tüm bu gerilimin ise  ABD  nin  İran  nükleer anlaşmasından çekilmesinden kaynaklandığını savundu.

ABD nin , İranlı General Kasım Süleymani yi geçen hafta öldürmesinin ardından  İran  Devrim Muhafızları Ordusu ,  ABD  nin Irak taki Ayn el-Esed Hava Üssü nü onlarca balistik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =