Artvin   Valisi  Doruk , Yusufeli'nin taşınacağı yeni yerleşim yerini gezdi. Burada açıklama yapan Vali Doruk , Yusufeli'nin , 21.  yüzyılın  en  modern   ilçesi  olacağını söyledi.

haber7
0

Artvin  Valisi  Yılmaz Doruk , inşası süren  Yusufeli  Barajı nın hizmete alınması ile su altında kalacak  Yusufeli  ilçesinin taşınacağı yeni yerleşim yerinde incelemelerde bulundu.

Yusufeli Barajı ve HES Projesi aylık koordinasyon toplantısı için ilçeye gelen Doruk , toplantı öncesinde yaklaşık 1535 dekar alanda inşa edilen yeni yerleşim yerini gezdi.

Doruk , incelemenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada ,  Yusufeli  Barajı ve HES in inşasının tamamlanmasının ardından su altında kalacak ilçe merkezinin , Yansıtıcılar ve Sakut mevkilerinde inşa edilen alana taşınacağını anımsattı.

Türkiye nin prestij projelerinden biri olan  Yusufeli  Barajı nın inşasının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Doruk , bir taraftan da  Yusufeli  ilçesinin taşınacağı yeni yerleşim alanında alt ve üst yapı çalışmalarının sürdüğünü aktardı.

21. YÜZYILIN EN  modern  İLÇESİ OLACAK

Doruk , yeni  Yusufeli  nin , 21. yüzyılın en  modern  ilçesi olacağının altını çizerek , şu değerlendirmede bulundu:

"Kamu binalarından konutlara kadar çalışmalar sürerken , yeni ilçeye yakışacak çevre ve alan düzenlemesi de yapılıyor. Bu kapsamda  Artvin  Orman Bölge Müdürlüğümüzce ağaçlandırma çalışması başlatıldı. Burada çok önemli bir iş yapılıyor. Bir yandan ağaçlandırma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =