Adana'da geçen hafta metrekareye düşen 247 kilogramlık yağış , kentte 1963 yılından bu yana ölçülen günlük en yüksek miktar olarak kayıtlara geçti. Yapılan koordineli çalışma sonucu

haber7
0

6 , 7 , 8 Ocak günleri arasında Adana ve Karataş civarında meydana gelen yağışlar sel felaketine yol açarken , Devlet Su İşleri (DSİ) 6. Bölge Müdürlüğü ve Seyhan Sol Sahil Sulama Birliği’nin koordineli çalışması sonucu  Tarım  ve ekili araziler en az hasarla geçiştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in de incelemelerde bulunduğu Adana’da , DSİ ve Seyhan Sol Sulama Birliği’nin çabaları  Tarım  arazilerini büyük bir zarardan kurtardı.

Çiftçiler ve üreticiler DSİ ve Seyhan Sol Sulama Birliği yöneticilerine gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür ederken , AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de , aşırı yağışlardan zarar gören vatandaşların hesaplarına biner lira para yatırıldığını duyurdu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise , Adana’da yağmurdan zarar gören vatandaşların yaralarının sarılacağını bildirdi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =