TÜRKİYE İstatistik Kurumu , Adrese Dayalı  nüfus  Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerinden yapılan hesaplamalara göre , Türkiye'nin en az nüfusa sahip ili Bayburt'ta , binde 22.8'lik  nüfus   artışı  yaşandı.

haber7
0

Kent sakinleri , 80 bin 417 den 82 bin 274 e yükselen nüfustaki artışının sebebini , bölgeye yapılan yatırımlar ve kentte asayiş olaylarının nadir görülmesine bağladı.

Türkiye İstatistik Kurumu , ADNKS verilerinden yapılan hesaplamalara göre  Bayburt  un nüfusu binde 22.8 arttı. İlin nüfusu ,80 bin 417 den 82 bin 274 e yükseldi. Kentte yaşanan nüfus artışını değerlendiren vatandaşlar , nüfus artışının sebebini , kentlerinin güvenli olmasına bağladı. Nüfus  artışı  , kentteki esnaf ve vatandaşlar ise memnun etti. İNSANLAR HUZUR ARIYOR Bayburt’un sakin bir şehir olduğunu belirten kent sakinlerinden Adem Şen , "İnsanlar küçük şehirlerde , huzuru arıyorlar ve kafa dinlemeye çalışıyorlar. Bu yüzden küçük şehirler , son dönemlerde tercih ediliyor. Bayburt’ta bu şehirlerden birisi" dedi. GÜVENİLİR BİR ŞEHİR Bayburt’ta yaşanan nüfus artışının esnafı olumlu etkilediğini söyleyen Ozan Aydoğdu da kentte asayiş olaylarının çok az yaşandığına dikkat çekerek , "Bayburt , çok huzurlu ve güvenilir bir şehir. Burada ne hırsızlık olayı olur , ne yaralama , ne de gasp. Mesela İstanbul’da insanlar sürekli korku içerisinde yaşıyor. Bizler de burada yıllardır esnaflık yapıyoruz. Eskiden kış aylarında nüfus azalırdı , şimdi sokaklar kalabalıklaştı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =