Yemen'deki Husilerin lideri Abdulmelik Bedreddin el-Husi ,  ABD  saldırılarına  karşı  İran'ı ve diğer tüm ülkeleri desteklediklerini söyledi.

haber7
0

Husi , kendilerine ait El-Mesire televizyonunda yayımlanan konuşmasında , "İran ın bugün  ABD  üslerini vurması ,  ABD  nin bölgedeki egemenliğinin yok olması için büyük bir başlangıçtır.  ABD  ile mücadelesinde  İran  ı destekliyoruz. Aynı şekilde  ABD  saldırısına maruz kalan tüm ülkelerin yanındayız." ifadelerini kullandı.

ABD nin İsrail i desteklemek için savaşa girerek "direniş güçlerini" açıkça ve doğrudan hedef aldığını söyleyen Husi , İslam dünyasının birleşmesi ve her düzeyde iş birliği yapmasının zorunlu olduğunu vurguladı.

Konuşmasında Yemen deki savaşa da değinen Husi , kendilerine  karşı  Yemen hükümetini destekleyen koalisyon güçlerine öncülük eden Suudi Arabistan a "hesaplarını gözden geçirmesi" çağrısında bulundu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =