İHH İnsani Yardım Vakfı Arama Kurtarma ekipleri , 2019 yılı  boyunca  süren faaliyetlerde bin 905 gönüllüyle birlikte  hem  arama kurtarma faaliyetleri gerçekleştirdi  hem  de olası afetlere hazırlık yaptı.

haber7
0

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın daima hazır durumdaki arama kurtarma ekipleri , doğal afetlere hızlı ve etkin bir şekilde müdahale ederek mağdurların temel ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor. Bu kapsamda 2019 yılı içerisinde İHH Arama Kurtarma ekipleri , 31 farklı faaliyete bin 905 gönüllüsüyle birlikte aktif katılım sağlayarak yılı tamamladı. Toplamda 12 bin 574 gün iş gücünün üretildiği çalışmalarda kişi başı da ortalama 10 günlük bir iş gücü üretimi sağlandı. Faaliyetlere en fazla katılım sağlayan bir İHH gönüllüsü , yılın tamamında 130 gününü bu çalışmalar için ayırdı. 

Yıl  boyunca  yapılan faaliyetlerden Uludağ’da kaybolan 2 dağcı , Kartal’da çöken bina , Musul feribot faciası , Düzce sel felaketi ve Bursa’da düzenlenen ulusal arama kurtarma tatbikatı gibi bazı çalışmalar 2019 yılında başı çeken operasyonlar oldu. 

İstanbul’da her mahalleye bir arama kurtarma ekibi hedefi 

2020 yılını 2019’a kıyasla daha yoğun olarak geçirmeyi planladıklarını söyleyen İHH Arama Kurtarma Koordinatörü Emre Yerli , özellikle uzmanların sürekli uyarıda bulunduğu Marmara bölgesinde meydana gelebilecek bir deprem sonrası oluşabilecek afet için tüm imkanların seferber edilerek hazırlıkların artırılacağını ifade etti. 2020 yılı için özellikle İstanbul’da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =